دی, 1397 بدون نظر مقالات

8 برتری استفاده از پروژکتورهای LED

 

پروژکتورهای LED منبعی با نور سفید درخشان است که با زاویه بسیار گسترده تابیده می شود.

پروژکتورهای LED در بسیاری از موارد از جمله انبارها، محیط خانه، تئاترها، زمین های بازی و استادیوم ها به کار می روند. این پروژکتور ها برتری بسیاری در مقایسه با نور استاندارد رشته ای، لامپهای هالوژنی یا  CFL برای مصرف کنندگانشان دارند.

1.طول عمر
پروژکتورهای LED بسیار با دوام هستند. در مقایسه با لامپهای حبابی استاندارد، LED ها با طول عمر و دوامشان شناخته شده اند. بطور میانگین این لامپها در مقایسه با لامپهای رشته ای، هالوژنی یا فلورسان ده برابر طولانی تر عمر میکنند. وقتی یک پروژکتورهای  LED نصب می کنید، تا مدتها نگران تعویض آن نیستید. همچنین این لامپها ناگهان تمام نمی شوند بلکه بطور تدریجی کم نور می شوند و شما از رو به اتمام بودن نورشان آگاه می شوید. در کل، پروژکتور های LED باعث صرفه جویی در موارد متفاوت خصوصا برای صاحبان و مدیران استادیوم های بزرگ می شوند.
2.دوستدار انرژی
با نصب این پروژکتور ها دیگر لازم نیست حباب ها پیاپی تعویض شوند. این امر به کاهش مواد زائد خطرناک کمک می کند. همچنین آنها برق کمتری مصرف می کنند. شما با استفاده از این پروژکتورها تا میزان 80 درصد هزینه ها را کاهش میدهید. در مجموع انتخاب بسیار خوبی از نظر میزان مصرف انرژی هستند.
3.تابش کم حرارت
یکی از معضلات بزرگ لامپ های حبابی رشته ای تبدیل انرژی الکتریکی به گرما است. گرمای تولید شده در فضای اطراف پخش شده و هدر می رود. پروژکتورهای LED تولید گرما نمی کنند و بیشترین صرفه جویی در مصرف برق را دارند. چون باعث ایجاد گرما نمی شوند می توانید از آنها در انبارهای سرد استفاده کنید.
4.هزینه تعمیر و تعویض پایین
پروژکتور های LED مقاوم و با عمر طولانی هستند. از این رو کاربر، زمان، پول و تلاش کمتری صرف میکند. حباب درون یک محفظه مستحکم و غیر قابل ترک قرار دارد و در مقابل ضربه مقاوم است.
5.کم خطر
پروژکتور های LED یکی از امن ترین گزینه ها هستند. یکی از دلایل آن عدم هدر رفت حرارت است که ریسک حوادث برقی و آتش را کاهش می دهد. دلیل دیگر نبود  پوسته ظریف است. این پوسته نازک در سایر لامپها وجود دارد و بسیار شکننده است.
6.تولید نور سفید درخشان
نور سفیدی که از پروژکتورLED  تابیده می شود بسیار شبیه نور روز است. و برای دیدن و تشخیص بسیار مناسب است. وقتی از این پروژکتورها در استادیوم ها استفاده می شود،برای تماشاچیان این احساس به وجود می آید که روز است.
7.متاثر از تغییرات هوا و دما نیست
پروژکتورهای LED در مقابل تغییرات شرایط جوی و دما مقاومند. برخلاف سایر لامپها حتی در شرایط یخبندان هم مقاومند. این ویژگی آنها را برای انبارهای سرد مناسب میسازد.
8.نبود تابش کربن، سرب و جیوه
جیوه و سرب در پروژکتور های LED استفاده نمی شوند. این لامپها هیچ گونه تابش مضری از جمله کربن ندارند. در نتیجه دوستدار محیط زیست و سلامت افراد مجاور هستند.

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *