دی, 1397 بدون نظر مقالات

وقتی گزینه ها زیاد باشند انتخاب چراغ سقفی سخت خواهد بود، راهنمای زیر می تواند به شما در این راستا کمک کند

وات
کاهش مصرف حفظ انرژی در مورد چراغ ها یعنی کاهش میزان  توان مصرفی لامپ بدون کاهش میزان نور لامپ است.

به عنوان نمونه یک لامپ هالوژن سقفی استاندارد توان مصرفی استانداردی ،معادل پنجاه  وپنج وات دارد در حالی که می توانید یک لامپ ال ای دی با همان نور با توان مصرفی 4.5 تا 14 وات را جایگزین کنید .
لومن
لومن واحد استاندارد جهت اندازه گیری نور تولید شده توسط منبع نوری است وبرابر است با میزان نور خروجی روی سطحی با مساحت یک فوت مربع با فاصله یک فوت از منبع نوری . و به طور کلی می توان گفت یک چراغ با مقدار لومن بیشتر یک چراغ روشن تر خواهد بود
لومن بر وات
مطابق گفته های بالا می توان گفت لامپ های ال ای دی نسبت به سایر لامپ ها بهینه هستند. به عنوان نمونه یک لامپ ال ای دی با میزان 200 لومن نور خروجی توان مرفی به میزان 3 وات خواهد داشت که این یعنی 66 لومن به ازای هر وات.البته در چراغ های ال ای دی مختلف این میزان بسته به نوع تراشه ال ای دی متفاوت خواهد بود.بجز این مورد میزان و شدت استفاده از محصول، روش ساخت محصول و سیستم خنک کنندگی نیز در عملکرد لامپ موثر خواهند بود.
زاویه انتشار پرتو های نوری
یکی از گزینه های مهم برای انتخاب لامپ های ال ای دی ، توجه به زاویه خروجی نور متناسب با فضا و محل مورد استفاده کاربر است.
این مساله به اندازه لومن نیز اهمیت دارد. زاویه پرتو های نوری در واقع انتشار نور از منبع نوری را نشان می دهد. یک لامپ با زاویه انتشار نزدیک و بسته نور متمرکز تر و بیشتری خواهد داشت در مقایسه با چراغی با زاویه ی باز تر که نوری با شدت کمتر و ملایم تر در فضای بیشتر دارد.
رنگ سفید گرم و سرد
دمای رنگ نور یک محصول مقیاسی خطی برای اندازه گیری رنگ نور است و با درجه، کلوین اندازه گیری می شود. نور گرم عدد کمتر و نور سرد عدد بزرگتری خواهد داشت.انتخاب نور گرم یا سرد برای محیط بسته به سلیقه و ترجیح کاربر خواهد داشت. به عنوان مثال برای آشپزخانه و رختکن نورسفید سرد ایده آل است  چون دارای فضای گرم هستند و برای نشیمن و اتاق خواب هم نور گرم مناسب تر است چون باعث ایجاد آرامش و ایجاد راحتی می شوند.

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *